wersja graficzna
wersja kontrastowa
          wejście na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Izby Skarbowej w Katowicach
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Kontakt

Izba Skarbowa w Katowicach
40-022 Katowice
ul. Damrota 25
tel: +48 32 207-60-00
fax: +48 32 207-60-10

Poczta elektroniczna

is@sl.mofnet.gov.pl

Godziny pracy

poniedziałek - piątek
7:00 - 15:00

Skargi i wnioski

W sprawach skarg i wniosków Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach przyjmuje w każdy wtorek, w godzinach 8:00-14:00

p o l e c a m y

Rzecznik Prasowy IS

Michał Kasprzak
tel.:32 207-62-24
fax:32 207-60-77
rzecznik.prasowy@sl.mof...

Kanały informacyjne

     Kanały informacyjne Izby Skarbowej w Katowicach

Licznik odwiedzin

15.859.312

Data aktualizacji

Czwartek, 30 lipca 2015


KOMUNIKATY

Finansoaktywni gimnazjaliści w Ministerstwie Finansów

Zdjęcie zbiorowe Finansoaktywnych gimnazjalistów
zdjęcie ze spotkania dotyczącego Finansoaktywnych
Finansoaktywni gimnazjaliści na poczęstunku
Zdjęcie nagrodzonych Finansoaktywnych gimnazjalistów

Wizyta w Sejmie, siedzibie Telewizji Polskiej i zwiedzanie Ministerstwa Finansów to niektóre atrakcje przewidziane dla uczniów gimnazjów – zwycięzców ogólnopolskiego konkursu pt. „Finansoaktywni. Misja: Podatki". Prace najlepszego zespołu gimnazjalistów wybrano spośród 263 zgłoszonych na temat „Poznałem podatki, kojarzę korzyści".

19 czerwca 2015 r. w Ministerstwie Finansów, które zorganizowało konkurs, odbyła się uroczystość oficjalnego wręczenia nagród dla wyróżnionych zespołów.

„Edukacja finansowa może być ciekawa. To dowód, że podatki mogą być interesujące także dla młodzieży, a zarządzanie wspólnymi pieniędzmi jest ważne dla każdego" - powiedziała podczas uroczystości sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna. „Z całego serca dziękuję wszystkim nauczycielom – opiekunom grup uczniowskich uczestniczących w konkursie – za zaangażowanie w przeprowadzeniu lekcji oraz zorganizowanie debaty z uczniami" - dodała minister.

Jak zauważyła, zainteresowanie zorganizowanym po raz pierwszy konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Minister wyjaśniła zebranym uczniom, że rolą Ministerstwa Finansów jest nie tylko przygotowanie i realizacja budżetu państwa, tak aby z posiadanych środków sfinansować wszystkie konieczne wydatki. To również edukacja ekonomiczna społeczeństwa. „Stąd pomysł na konkurs – aby młodym ludziom uwiadomić, po co płacimy podatki i na co je wydajemy" – wyjaśniła minister. „Cieszę się, że edukacja finansowa jest dla Was równie ważna jak dla nas" – zwróciła się do zebranych nauczycieli.

Izabela Leszczyna przekonywała gimnazjalistów, że nawet jeśli w tej chwili preferują np. kierunki humanistyczne, to nie sposób przewidzieć, jak w przyszłości będzie wyglądać ich kariera zawodowa i czy nie będzie związana np. z finansami. Zdaniem minister także w Ministerstwie Finansów są potrzebni specjaliści z różnych dziedzin, którzy spoglądają na finanse z innych perspektyw. „Ekonomia jest zbyt ważna, żeby zostawiać ją wyłącznie w rękach ekonomistów" – przypomniała znane powiedzenie minister Leszczyna. Zapewniła też, że Ministerstwo Finansów w przyszłości dołoży wszelkich starań, aby konkurs i oferowane w jego ramach materiały edukacyjne stawały się jeszcze bardziej profesjonalne.

Podczas wizyty w MF uczniowie zwiedzili też m.in. gabinet ministra finansów oraz reprezentacyjne sale
.


Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!