wersja graficzna
wersja kontrastowa
          wejście na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Izby Skarbowej w Katowicach
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Kontakt

Izba Skarbowa w Katowicach
40-022 Katowice
ul. Damrota 25
tel: +48 32 207-60-00
fax: +48 32 207-60-10

Poczta elektroniczna

is@sl.mofnet.gov.pl

Godziny pracy

poniedziałek - piątek
7:00 - 15:00

Skargi i wnioski

W sprawach skarg i wniosków Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach przyjmuje w każdy wtorek, w godzinach 8:00-14:00

p o l e c a m y

Rzecznik Prasowy IS

Michał Kasprzak
tel.:32 207-62-24
fax:32 207-60-77
rzecznik.prasowy@sl.mof...

Kanały informacyjne

     Kanały informacyjne Izby Skarbowej w Katowicach

Licznik odwiedzin

15.859.312

Data aktualizacji

Czwartek, 30 lipca 2015


KOMUNIKATY

Program e-Podatki – spotkanie informacyjne

 

Izba Skarbowa w Katowicach zorganizowała 5 grudnia 2013 r. spotkanie dla przedstawicieli świata biznesu oraz organizacji zrzeszających osoby świadcząc usługi w zakresie doradztwa podatkowego poświęcone wdrażaniu Programu e-Podatki. Uczestnicy spotkania uzyskali informacje na temat obszarów działania Programu e-Podatki oraz najważniejszych produktów Programu.

Logo ePodatki Celem Programu e-Podatki, jest przekształcenie polskiej administracji podatkowej poprzez dostarczenie jej nowoczesnych narzędzi informatycznych.

W ciągu najbliższego roku większość zmian dotyczyć będzie samej administracji (tj. przebudowy systemów informatycznych), choć pozytywne zmiany zauważą także nowi przedsiębiorcy. Rejestrujący się w KRS zwolnieni zostaną z obowiązku dokonywania odrębnego zgłoszenie identyfikacyjnego w urzędzie skarbowym w zakresie danych objętych wpisem do KRS, zaś numer NIP zostanie nadany automatycznie po dokonaniu wpisu podmiotu do KRS – dzięki tym zmianom czas rejestracji ulegnie skróceniu o około 17 dni.

Zespół Wdrożenia ePodatków

W 2015 czekają nas już rewolucyjne zmiany. Podatnicy nieprowadzący działalności gospodarczej na swoich kontach w specjalnym portalu podatnika znajdą wstępnie wypełnione przez urząd skarbowy zeznania podatkowe. Takie zeznanie będą mogli od razu lub po uzupełniniu informacji (np. o ulgach podatkowych) zaakceptować i przesłać elektronicznie do urzędu skarbowego.

 W 2016 r. funkcjonalność portalu zostanie rozszerzona – po zalogowaniu się na swoje konto każdy z nas będzie mógł znaleźć informacje na temat stanu rozliczeń z administracją podatkową.

Szczegółowe informacje na temat Programu i jego produktów można odnaleźć na stronie internetowej http://www.epodatki.mf.gov.pl/.


Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!