wersja graficzna
wersja kontrastowa
          wejście na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Izby Skarbowej w Katowicach
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Kontakt

Izba Skarbowa w Katowicach
40-022 Katowice
ul. Damrota 25
tel: +48 32 207-60-00
fax: +48 32 207-60-10

Poczta elektroniczna

is@sl.mofnet.gov.pl

Godziny pracy

poniedziałek - piątek
7:00 - 15:00

Skargi i wnioski

W sprawach skarg i wniosków Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach przyjmuje w każdy wtorek, w godzinach 8:00-14:00

p o l e c a m y

Rzecznik Prasowy IS

Michał Kasprzak
tel.:32 207-62-24
fax:32 207-60-77
rzecznik.prasowy@sl.mof...

Kanały informacyjne

     Kanały informacyjne Izby Skarbowej w Katowicach

Licznik odwiedzin

15.859.312

Data aktualizacji

Czwartek, 30 lipca 2015KOMUNIKATY
Profil Zaufany ePUAP

Już 9 czerwca br. zostanie wprowadzony Profil Zaufany ePUAP. W życie wejdą wówczas rozporządzenia w sprawie zakresu i warunków korzystania z elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej oraz zasad potwierdzania, przedłużania ważności, wykorzystania i unieważnienia Profilu Zaufanego.

 

Profil Zaufany ePUAP to bezpłatne narzędzie, które drogą elektroniczną pomoże każdemu obywatelowi zorganizować i rozwiązać sprawy administracyjne bez konieczności wychodzenia z domu. Profil identyfikuje i opisuje osobę, która korzysta z konta na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Darmowy Profil Zaufany ePUAP będzie dostępny dla tych wszystkich osób, które założą konto na portalu ePUAP.

 

Wyżej wspomniany Profil spełnia funkcje podobne do tych, które obecnie oferuje komercyjny podpis elektroniczny. Posługując się nazwą użytkownika (login), hasłem i pocztą elektroniczną, każdy będzie mógł szybko załatwić sprawy administracyjne za pośrednictwem Internetu.

 

Aby założyć Profil Zaufany ePUAP, najpierw należy utworzyć konto na właściwym portalu – http://www.epuap.gov.pl/, z którego wysyłany jest wniosek o potwierdzenie Profilu. Następnym krokiem jest uwierzytelnienie Porfilu. Można tego dokonać między innymi w urzędzie skarbowym. W wybranej jednostce dokumentujemy przed urzędnikiem swoje dane osobowe. Urzędnik, po podaniu przez obywatela nazwy użytkownika (login), porówna dane wprowadzone do systemu z danymi przedstawionymi przez obywatela oraz z rejestrem PESEL, i potwierdzi je na podstawie dokumentu tożsamości. W kontaktach z administracją obywatel może posługiwać się Profilem Zaufanym ePUAP po uwiarygodnieniu danych.


Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!