wersja graficzna
wersja kontrastowa
          wejście na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Izby Skarbowej w Katowicach
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Kontakt

Izba Skarbowa w Katowicach
40-022 Katowice
ul. Damrota 25
tel: +48 32 207-60-00
fax: +48 32 207-60-10

Poczta elektroniczna

is@sl.mofnet.gov.pl

Godziny pracy

poniedziałek - piątek
7:00 - 15:00

Skargi i wnioski

W sprawach skarg i wniosków Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach przyjmuje w każdy wtorek, w godzinach 8:00-14:00

p o l e c a m y

Rzecznik Prasowy IS

Michał Kasprzak
tel.:32 207-62-24
fax:32 207-60-77
rzecznik.prasowy@sl.mof...

Kanały informacyjne

     Kanały informacyjne Izby Skarbowej w Katowicach

Licznik odwiedzin

15.859.312

Data aktualizacji

Czwartek, 30 lipca 2015KOMUNIKATY - A R C H I W U M
Zakończenie akcji z paragonem w Parku Śląskim

W sobotę 31 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie odbyło się ostatnie edukacyjno-informacyjne spotkanie w ramach letniej akcji „Nie bądź jeleń, weź paragon”. Pracownicy kontroli skarbowej i urzędu skarbowego rozmawiali z mieszkańcami Chorzowa i Katowic na tematy związane z paragonem, uczciwą konkurencją i szarą strefą. W ciągu kilku godzin można było skorzystać z fachowych porad podatkowych. Były też zabawy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Po raz ostatni podczas tych wakacji pracownicy kontroli skarbowej i urzędów skarbowych zorganizowali letnie warsztaty o podatkach, uczciwej konkurencji i szarej strefie. Tym razem biało-niebieski namiot rozstawiliśmy w Parku Śląskim w Chorzowie. Odwiedzający przybywali do nas na piechotę, rowerach lub rolkach i z zaciekawieniem słuchali naszych pracowników.

Wszystkie osoby, które pojawiły się na naszym stoisku miały okazję posłuchać o korzyściach jakie płyną z brania paragonu dla konsumenta, przedsiębiorcy i Budżetu Państwa. Rozmawialiśmy także o redystrybucji środków publicznych na policję, szkolnictwo, straż pożarną a także na orliki, ośrodki sportu i wypoczynku.

Na miejscu czekał ekspert, który wyjaśniał zagadnienia związane ze sprzedażą towarów i usług za pośrednictwem kas fiskalnych czy też możliwości skorzystania z odliczeń przy zakupie pierwszej kasy rejestrującej.

Przygotowaliśmy moc atrakcji dla dorosłych i najmłodszych i atrakcyjne nagrody z rysunkiem A. Mleczki. Na najmłodszych czekały puzzle, krzyżówki, książeczki edukacyjne z rebusami i kolorowankami a wszystko to związane z tematem paragonu. Dzieciaki mogły także wziąć  udział w zabawach i grach edukacyjnych a starsi w konkursach, w których musieli się wykazać wiedzą w zakresie głównych założeń akcji „Nie bądź jeleń, weź paragon”. Mówiliśmy o tym, że paragon to dowód zakupu potrzebny przy reklamacji, że potwierdza uczciwe rozliczanie się z naszym wspólnym budżetem. Paragon jest także dowodem na tworzenie warunków uczciwej i zgodnej z prawem konkurencji firm, a jednocześnie jest to jeden ze sposobów na wsparcie uczciwych przedsiębiorców, którzy sami nie poradzą sobie w walce z szarą strefą.

To ostatnia nietypowa lekcja o podatkach w czasie tych wakacji, która zwraca uwagę na konieczność brania paragonów, na eliminowanie szarej strefy oraz potrzebę dofinansowania instytucji publicznych (Policja, Straż Pożarna, ratownictwo górskie itp.) z Budżetu Państwa.
 


Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!