wersja graficzna
wersja kontrastowa
          wejście na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Izby Skarbowej w Katowicach
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Kontakt

Izba Skarbowa w Katowicach
40-022 Katowice
ul. Damrota 25
tel: +48 32 207-60-00
fax: +48 32 207-60-10

Poczta elektroniczna

is@sl.mofnet.gov.pl

Godziny pracy

poniedziałek - piątek
7:00 - 15:00

Skargi i wnioski

W sprawach skarg i wniosków Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach przyjmuje w każdy wtorek, w godzinach 8:00-14:00

p o l e c a m y

Rzecznik Prasowy IS

Michał Kasprzak
tel.:32 207-62-24
fax:32 207-60-77
rzecznik.prasowy@sl.mof...

Kanały informacyjne

     Kanały informacyjne Izby Skarbowej w Katowicach

Licznik odwiedzin

15.859.312

Data aktualizacji

Czwartek, 30 lipca 2015Rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Katowicach


Michał Kasprzak

Informacje Rzecznika Prasowego Izby Skarbowej w Katowicach - A R C H I W U M
OSTRZEŻENIE przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty
Departament Kontroli Skarbowej Warszawa, września 2004r

MINISTERSTWO FINANSÓW Warszawa, 29 września 2004 r.

Biuro Komunikacji Społecznej

 

Ministerstwo Finansów informuje, iż w dniu 29 września 2004r. do Departamentu Kontroli Skarbowej zostały przekazane przez adresatów, po uprzednich zapytaniach telefonicznych, pisma z dnia 24 września 2004r. zatytułowane „wezwanie”, wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej do indywidualnych podatników pod szyldem Departamentu Kontroli Skarbowej Ministerstwa Finansów.

Przedmiotowe pisma wzywają adresatów do zapłaty „niedopłaty” w wysokości 1.000 zł., stwierdzonej w wyniku przeprowadzonej kontroli rozliczenia podatkowego za 2002r. przez Główny Inspektorat Kontroli Skarbowej.

Podatnicy mieliby tą kwotę wraz z odsetkami w wysokości 347 zł. wpłacić w terminie 7 dni na konto podane na załączonym do „wezwania” i już wypełnionym druku polecenia przelewu.

Na powyższych pismach znajduje się w nagłówku adres Ministerstwa Finansów, numery telefonów i faksu do Departamentu Kontroli Skarbowej oraz nr pisma. W dolnej części pisma jest okrągłą pieczęć Departamentu Kontroli Skarbowej Ministerstwa Finansów oraz pieczątka z up. Inspektor Regionu mgr (imię i nazwisko wraz z podpisem).

Informujemy, iż przedmiotowe „wezwania” nie są pismami wysłanymi przez pracowników Ministerstwa Finansów a wszelkie pieczęcie są fałszywe. Ponadto, należy nadmienić iż organ – Główny Inspektorat Kontroli Skarbowej jak i stanowisko Inspektor Regionu nie istnieją . Podana podstawa prawna dotycząca Zarządzenia z dnia 4 lipca 1999r. Ministra Finansów jest także nieprawdziwa.

W związku z tym informujemy, iż powyższe „wezwania” nie są prawnie skuteczne i nie rodzą żadnych obowiązków w stosunku do podatników. W związku z tym, prosimy o niedokonywanie wpłat z tego tytułu.

Stosownie do przepisów kodeksu postępowania karnego Ministerstwo Finansów złożyło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do organów ścigania, jak również podjęto stosowne działania przez służby podległe Generalnemu Inspektorowi Kontroli Skarbowej, celem wyjaśnienia przedmiotowej sprawy.

 


Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!