wersja graficzna
wersja kontrastowa
          wejście na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Izby Skarbowej w Katowicach
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Kontakt

Izba Skarbowa w Katowicach
40-022 Katowice
ul. Damrota 25
tel: +48 32 207-60-00
fax: +48 32 207-60-10

Poczta elektroniczna

is@sl.mofnet.gov.pl

Godziny pracy

poniedziałek - piątek
7:00 - 15:00

Skargi i wnioski

W sprawach skarg i wniosków Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach przyjmuje w każdy wtorek, w godzinach 8:00-14:00

p o l e c a m y

Rzecznik Prasowy IS

Michał Kasprzak
tel.:32 207-62-24
fax:32 207-60-77
rzecznik.prasowy@sl.mof...

Kanały informacyjne

     Kanały informacyjne Izby Skarbowej w Katowicach

Licznik odwiedzin

15.859.312

Data aktualizacji

Czwartek, 30 lipca 2015Rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Katowicach


Michał Kasprzak

Informacje Rzecznika Prasowego Izby Skarbowej w Katowicach - A R C H I W U M
Spotkanie przedstawicieli francuskiej administracji skarbowej departamentu Nord Valenciennes, Izby Skarbowej w Katowicach oraz urzędów skarbowych województwa śląskiego w dniach 16-20 września 2002r. - materiał z konferencji prasowej
Spotkanie z przedstawicielami francuskich służb skarbowych w dn. 16.08.02-20.08.02

Spotkanie przedstawicieli administracji skarbowej francuskiej departamentu Nord Valenciennes, Izby Skarbowej w Katowicach oraz urzędów skarbowych województwa śląskiego w dniach 16-20 września 2002r. – konferencja prasowa

 

Współpraca pomiędzy polską i francuską administracją skarbową trwa od wielu lat. Wzajemna współpraca i wymiana doświadczeń obu stron wspomaga procesy rozwoju administracji podatkowej w Polsce, budowanie demokratycznych struktur i mechanizmów funkcjonowania oraz pozwala na praktyczne przygotowanie polskiej administracji podatkowej do integracji z Unią Europejską. Polski system podatkowy, funkcjonujący zaledwie od kilku lat, nie ma tradycji równych demokracjom i systemom podatkowym państw Unii Europejskiej. Toteż zadania i wyzwania, które stoją przed polską administracją podatkową wymagają podjęcia wielu działań, by jak najszybciej osiągnąć poziom kultury i świadomości podatkowej znanej w innych państwach europejskich. W pewnych zakresach działania polska administracja podatkowa, zdaniem francuskich gości, posiada wystarczająco nowatorskie rozwiązania, by konkurować z partnerami unijnymi, w innych chcemy skorzystać z rozwiązań już sprawdzonych, które znalazły swoje pozytywne zastosowanie i cieszą się społecznym uznaniem. Coroczne spotkania przedstawicieli obu stron w Polsce czy Francji to zatem także okazja do przedstawienia polskich osiągnięć na płaszczyźnie wdrażania i realizowania polityki finansowej, stosowania nowych rozwiązań prawnych i mechanizmów podatkowych. Nie ulega także wątpliwości, iż przy wymianie informacji i doświadczeń na etapie budowania systemu podatkowego oraz kreowaniu modelu współdziałania organów administracji podatkowej z podatnikami, cennymi są wszelkie uwagi i doświadczenia, które pomogą uniknąć błędów i niewłaściwych rozwiązań.

Przedmiotem spotkania w dniach 16-20 września br. jest wymiana doświadczeń polskiej i francuskiej administracji skarbowej w zakresie skuteczności i efektywności zarządzania i kontroli.

W spotkaniach, odbywających się w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kształcenia Kadr w Będzinie biorą udział pracownicy Izby Skarbowej w Katowicach oraz niektórych, podległych urzędów skarbowych. 

W czasie prelekcji, odczytów czy zwykłych rozmów pomiędzy przedstawicielami obu administracji przewija się i problem informowania podatników, współpracy administracji podatkowej z otoczeniem i reagowania na potrzeby i oczekiwania społeczne. Nie można lekceważyć żadnych obowiązków nałożonych na administrację podatkową, a obowiązek informowania jest jednym z ważniejszych. I dotyczy on tak przekazywania informacji o charakterze merytorycznym, jak i informacji dotyczących organizacji i funkcjonowania administracji podatkowej.

        

 

Rzecznik Prasowy

Izby Skarbowej w Katowicach


Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!