Słodki Dzień Dziecka

  

Wczoraj, 1-go czerwca, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach Teresa Zejma oraz Zastępca Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Katowicach Teresa Grandys w towarzystwie Prezes Fundacji „Dodaj Dzieciom Skrzydeł” Grażyny Malecha przekazały słodycze oraz maskotki dzieciakom w Domu Dziecka „Zakątek” w Katowicach.

Słodycze były zbierane we wszystkich urzędach skarbowych w województwie śląskim   podczas zbiórki zorganizowanej przez Izbę Skarbową w Katowicach w porozumieniu z Fundacją „Dodaj Dzieciom Skrzydeł” w ramach akcji „Słodki Dzień Dziecka”.

Każdy z urzędów skarbowych województwa śląskiego wybrał dom dziecka lub inną placówkę opiekuńczo – wychowawczą na terenie swojego działania, w której przebywają dzieci zaniedbane, albo z rodzin ubogich, i gdzie podczas Dnia Dziecka przekazał zebrane w urzędzie słodycze. Tym samym słodycze od pracowników fiskusa trafiły do dzieci w całym województwie.

Izba Skarbowa w Katowicach przekazała zebrane słodycze do Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej k/ Zawiercia, zaś przekazane do dyspozycji Izby słodycze zebrane w Urzędach Skarbowych w Chorzowie, Siemianowicach Śląskich, Dąbrowie Górniczej oraz Rudzie Śląskiej zostały podzielone i przekazane do Świetlic Środowiskowych i Socjoterapeutycznych w  Katowicach – Giszowcu oraz Siemianowicach Śląskich. Część słodyczy przekazano także Fundacji „Dodaj Dzieciom Skrzydeł” prowadzącej jadłodajnię i świetlicę „Skrzydełko” w Chorzowie. 

 

Wszystkim pracownikom, którzy po raz kolejny zechcieli podzielić się z dziećmi z rodzin ubogich, zaniedbanych oraz dziećmi przebywającymi w domach dziecka  należą się serdeczne podziękowania.

 

Zapraszam do galerii kilku zdjęć wykonanych podczas przekazania słodyczy w Domu Dziecka „Zakątek” w Katowicach oraz wychowankom świetlicy środowiskowej w Siemianowicach Śląskich.

 

Rzecznik Prasowy

Izby Skarbowej w Katowicach

Grażyna Piechota

2006-06-02