wersja graficzna
wersja kontrastowa
          Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Skarbowego
   Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Kontakt

Urząd Skarbowy w Mikołowie
43-190 Mikołów
ul. Prof. Hubera 4
Centrala: 32 324-61-00
fax:32 226-08-51

us2420@sl.mofnet.gov.pl

p o l e c a m y

Ważne informacje

INNE

Kanały informacyjne

     Kanały informacyjne urzędu skarbowego

Data aktualizacji

Piątek, 24 lipca 2015KOMUNIKATY
Potwierdzenie profilu zaufanego ePUAP w Urzędzie Skarbowym w Mikołowie

 9 czerwca 2011r. został wprowadzony Profil Zaufany ePUAP. W życie weszły rozporządzenia w sprawie zakresu i warunków korzystania z elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej oraz zasad potwierdzania, przedłużania ważności, wykorzystania i unieważnienia Profilu Zaufanego.

Profil Zaufany ePUAP to bezpłatne narzędzie, które drogą elektroniczną pomoże każdemu obywatelowi zorganizować i rozwiązać sprawy administracyjne bez konieczności wychodzenia z domu. Profil identyfikuje i opisuje osobę, która korzysta z konta na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Darmowy Profil Zaufany ePUAP będzie dostępny dla tych wszystkich osób, które założą konto na portalu ePUAP.

Wyżej wspomniany Profil spełnia funkcje podobne do tych, które obecnie oferuje komercyjny podpis elektroniczny. Posługując się nazwą użytkownika (login), hasłem i pocztą elektroniczną, każdy będzie mógł szybko załatwić sprawy administracyjne za pośrednictwem Internetu.

Aby założyć Profil Zaufany ePUAP, najpierw należy utworzyć konto na właściwym portalu – http://www.epuap.gov.pl/, z którego wysyłany jest wniosek o potwierdzenie Profilu. Następnym krokiem jest uwierzytelnienie Profilu. Można tego dokonać między innymi w urzędzie skarbowym. W wybranej jednostce dokumentujemy przed urzędnikiem swoje dane osobowe. Urzędnik, po podaniu przez obywatela nazwy użytkownika (login), porówna dane wprowadzone do systemu z danymi przedstawionymi przez obywatela oraz z rejestrem PESEL, i potwierdzi je na podstawie dokumentu tożsamości. W kontaktach z administracją obywatel może posługiwać się Profilem Zaufanym ePUAP po uwiarygodnieniu danych.

W Urzędzie Skarbowym w Mikołowie uwierzytelnienia Profilu można dokonać w pokoju nr 15 (parter) w:

poniedziałek w godzinach od 7.00 do 17.00

wtorek – piątek w godzinach od 7.00 do 14.00.

W celu uwierzytelnienia Profilu należy przedłożyć dowód osobisty lub paszport.To jest strona ARCHIWALNA Urzędu Skarbowego w Mikołowie
(strona zawierająca informacje sprzed 01-04-2015r. będzie dostępna DO 01-09-2015r.)

Nowy adres strony internetowej:

www.slaskie.kas.gov.pl/ urzad-skarbowy-w-mikołowie

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!