wersja graficzna
wersja kontrastowa
          Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Skarbowego
   Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Kontakt

Urząd Skarbowy w Mikołowie
43-190 Mikołów
ul. Prof. Hubera 4
Centrala: 32 324-61-00
fax:32 226-08-51

us2420@sl.mofnet.gov.pl

p o l e c a m y

Ważne informacje

INNE

Kanały informacyjne

     Kanały informacyjne urzędu skarbowego

Data aktualizacji

Piątek, 24 lipca 2015KOMUNIKATY - A R C H I W U M
Poznaj bliżej swój urząd – wizyta gimnazjalistów w Urzędzie Skarbowym w Mikołowie

 

Na przełomie miesiąca kwietnia i maja br. Urząd Skarbowy w Mikołowie gościł trzy grupy uczniów gimnazjów mikołowskich zainteresowanych przedsiębiorczością. Wizyty w urzędzie odbyły się w ramach zajęć „Akademii Umiejętności dla Gimnazjalistów Mikołowa”.

Przyszli podatnicy mogli zapoznać się z działalnością urzędów skarbowych i ich rolą w poborze podatków.

W celu realizacji aspektu edukacyjnego spotkania z młodzieżą przygotowano prezentację multimedialną przybliżającą uczniom organizację Administracji Podatkowej w Polsce, strukturę organizacyjną Urzędu i zadania realizowane przez organ podatkowy. Wspólnie z uczniami przygotowano listę i usystematyzowano podatki pobierane przez urzędy skarbowe. Następnie, korzystając z materiałów kampanii informacyjno-edukacyjnej prowadzonej pod hasłem „Z naszych podatków-dla nas!”, przypomniano uczniom na co przeznaczane są pieniądze z podatków, stanowiące główne źródło dochodów państwa i w jaki sposób każdy z nas z tych środków korzysta.

Młodzi konsumenci wiedzą już, dlaczego warto prosić o paragon przy zakupach towarów i usług, a jako przyszli podatnicy znają korzyści płynące ze złożenia zeznania podatkowego drogą elektroniczną.

Zwieńczeniem spotkania było oprowadzenie uczniów po Urzędzie. Gimnazjaliści dowiedzieli się, że pierwsze kroki w Urzędzie podatnik kieruje na Salę Obsługi Podatnika. Poznali zasady rejestracji przedsiębiorcy w komórce ds. Rejestracji i Identyfikacji Podatkowej, a w komórkach Egzekucji Administracyjnej oraz spraw karnych skarbowych dowiedzieli się o konsekwencjach naruszania obowiązków podatkowych, m.in. w zakresie regulowania należnych podatków.

Mam nadzieję, że wizyta w Urzędzie Skarbowym zwiększyła świadomość podatkową młodzieży i wpłynie na postawę przyszłych podatników do świadczonych przez urzędy skarbowe usług publicznych.

 

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Mikołowie

mgr Aldona SiedlisTo jest strona ARCHIWALNA Urzędu Skarbowego w Mikołowie
(strona zawierająca informacje sprzed 01-04-2015r. będzie dostępna DO 01-09-2015r.)

Nowy adres strony internetowej:

www.slaskie.kas.gov.pl/ urzad-skarbowy-w-mikołowie

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!